Ką reiktų žinoti apie protezavimą?

Daili šypsena yra daugelio žmonių siekiamybė. Tačiau tam, kad ji tenkintų, kartais tenka kreiptis pagalbos į profesionalu, kurie pakoreguotų ar pašalintų trūkumus. Tai padaryti padeda estetinis plombavimas arba protezavimas.

Nesvarbu, kurią iš šių procedūrų jums rekomenduos jūsų odontologas, tam vis tiek teks skirti pakankamai laiko ir pinigų. Šiuolaikinės modernios technologijos padeda maksimaliai sutvarkyti probleminius dantis arba juos restauruoti, estetiškai plombuojant ar protezuojant. Gali būti koreguojama dantų forma, dydis, spalva, nusidėvėjimas ir pilnai atstatyti prarasti dantys.

Estetinis plombavimas naudingas tuomet, kai dantys yra gyvybingi ir išlaikę kietuosius audinius. Tuomet keliais sluoksniais yra atkuriama dantų vidinė struktūra. Taip pat galima estetiškai plombuoti dantis, keičiant senas plombas, atstatant nulūžusį dantį, karieso pažeidimus, emalio koroziją, negrįžtamai patamsėjus dantims. Tačiau jei dantys yra giliai pažeisti ir nėra išlikę danties vainiko audinių, tuomet siūloma atlikti estetinę restauraciją, protezuojant.

Protezavimas, daug kam asocijuojasi su metalo keramika, nes ši medžiaga yra gana plačiai paplitusi darant tokias procedūras. Ji yra nebrangi, todėl gerokai sumažina protezavimo sąnaudas. Tačiau siekiant nepriekaištingos kokybės ir komforto, rekomenduojama rinktis bemetalę cirkonio keramiką, kuri labiausiai atitinka natūralią dantų struktūrą. Dėl to žmonės, renkasi šią medžiagą, kai reikia protezuoti priekinius dantis. Ji yra pralaidi šviesai, todėl sunku atskirti protezuotus ir natūralius dantis. Taip pat šios rūšies protezai yra patvarūs ir tvirti, bet ir identiškus, natūralių dantų spalvai įklotus ar užklotus, priklausomai nuo esamo poreikio.

Cirkonio keramikos protezai puikiai tinka ir alergiškiems žmonėms. Dar vienas privalumas tai, kad ant šio tipo protezų sunkiau kaupiasi apnašos, taip pat jais lėčiau persiduoda karštis ir šaltis. Dėl to, atrodo, kad tai yra nuosavi dantys. Juos sunku atskirti nuo natūralių dantų dar ir dėl to, kad dantys atkuriami spalviškai priderinus arba maskuojant labai stipriai pakitusią spalvą.