Dantų balinimo namuose receptai ir priemonės

Internete galite rasti daug dantų balinimo namuose receptų bei patarimų kaip tai daryti. Dažniausios siūlomos priemonės yra dantų balinimas soda, vandenilio peroksidas arba citrina. Bet iš kur žinoti ar tai tikrai saugu ir ar tikrai efektyvu, kuomet darote tai namie? Dauguma šių priemonių gali netik pažeisti emalį ar dantis, bet sukelti ir kitų burnos problemų. Svarbu atsiminti, jog balindami dantis namie galite nesulaukti rezultato taip greit kaip su komerciniais dantų balinimo produktais, kurių cheminė paskirtis ir yra būtent balinti dantis.

Dantų balinimas soda

Soda nuo dantų labai gerai pašalina paviršiaus dėmes, atsiradusias dėl kavos, arbatos ar rūkymo. Retkarčiais panaudoti sodą valant dantis dantų šepetėliu yra gerai. Tačiau pastovus arba ištęstas sodos vartojimas, t.y. dantų balinimas soda, vietoje dantų pastos gali smarkiai pakenkti dantų emaliui, pasireiškiančiam padidėjusiu dantų jautrumu bei estetinėmis problemomis (pvz.: dantenų kraujavimu). Kuomet emalis pažeistas, atsiveria vidinis pageltonavęs danties paviršius (dentinas), kuris yra ypač jautrus ir nėra toks stiprus, kad galėtų pasipriešinti ėduoniui.  Dantų balinimas soda taip pat gali subraižyti ar net sugadinti karūnėles, plombas ir auksinius dantis.

Dantų balinimas namuose 10% karbamido peroksidu

Karbamido peroksidas yra naudojamas burnos žaizdoms gydyti. Šis gelis taip pat turi dantų balinimo efektą. Dažniausiai naudojamas su dantų šepetėliu valant dantis. Ilgalaikis vartojimas gali sukelti dantų jautrumą. Labiausiai dėmesį reikėtų atkreipti į tai, jog negalima per ilgai jo laikyti burnoje, nes gali atsirasti burnos audinių dirginimas. Šio gelio gamintojai rekomenduoja jį, kaip burnos priežiūros produktą naudoti ne ilgiau kaip 7 dienas.

Dantų balinimas vandenilio peroksidu

Vandenilio peroksidas naudojamas kaip ingridientas daugelyje profesionalių dantų balinimo produktų. Jis taip pat ilgą laiką buvo naudojamas kaip burnos skalavimo skystis ir yra saugus iki tol, kol nėra nurijamas. Tačiau, vėlgi, dantų balinimas peroksidu nerekomenduojamas naudoti reguliariai, nes jis turi neigiamų padarinių burnos ertmei. Vienas iš pašalinių reguliaraus vandenilio peroksido vartojimo efektų yra „juodas, plaukuotas liežuvis“, kuris atrodo lygiai taip pat kaip vadinasi.

Dantų balinimas namuose naujojant geltonąją ir žaliąją citriną

Citrinos ilgą laiką buvo rekomenduojamos dantų balinimui tiesiog trinant jas į dantis arba laikant ant priekinių dantų tam tikrą laiką, tačiau citrinų rūgštis gali pakenkti dantų emaliui. Odontologai lengvai gali pasakyti ar pacientas naudojo citriną dantų balinimui dėl sunkios emalio erozijos ant priekinių dantų. Tokie pat simptomai pasireiškia bulimija sergantiems ligoniams. toks dantų balinimas namuose padidina dantų jautrumą, kenkia emaliui ir yra neatstatoma.

Dantų balinimas braškėmis

Trintos braškės, naudojamos kaip dantų pasta. Taip, tai irgi balina dantis. Tačiau rūgštys ir cukrūs, esantys šiose uogose gali prisidėti prie dantų ėduonies, tad po to visuomet reikėtų naudoti fluoridą, o nuolatinis dantų balinimas braškėmis yra apskritai nerekomenduojamas.

Dantų balinimas namuose medžio anglimi

Šis būdas ne toks dažnas, tačiau irgi yra rekomenduojamas kaip balinimo priemonė. Siūloma susmulkinti ir įmaišyti medžio anglies į dantų pastą, nes mažyčiai kristalai pašalina paviršiaus dėmes. Tačiau toks dantų balinimas namuose taip pat gali sukelti ėduonies problemų, ką jau kalbėti apie higieną.

 Tačiau nepamirškite, kad balinant dantis savarankiškai verta prieš tai daugiau pasidomėti balinimo būdais, priemonėmis ar net pasitarti su odontologu. Daugiau informacijos rasite http://www.manomedicina.lt/category/odontologija/